درباره رایانمهر

شرکت رایانمهر، که بعدتر با عنوان هلدینگ دانش‌بنیان رایانمهر تغییر ماهیت یافت، در سال 1378 به ثبت رسیده و شروع به کار کرده است. در طی این دو دهه، شرکت رایانمهر دو مسیر متفاوت –و در عین حال مکمل- را در کسب‌و‌کار پوییده است: نخست، فعالیت در قالب کسب‌و‌کاری پروژه‌ای، در پاسخ به سفارش‌های نرم‌افزاری بین سال‌های 78 تا 86، و پس از آن، با گسترش اينترنت در کشور و تمايل جامعه به استفاده از خدمات اينترنتی، در فرم یک شرکت استارت‌آپی با رشد و توسعه شتابان، فعال در شاخه‌های گوناگون -به‌طور عمده- مرتبط با تجارت و خدمات الکترونیک.
هلدینگ رایانمهر، پس از تغییر حوزه و رویکرد کسب‌و‌کاری خود در سال 1386، با تکیه بر توشه گران‌بهای یک دهه حضور در بازار توسعه نرم‌افزار، گام نخست خود در تجارت الکترونیک را استوار برداشت؛ تا آنجاکه به‌عنوان بنیان‌گذار فروش شارژ الکترونیک در ایران، در حال حاضر حجم بالایی از تراکنش‌های خرید اینترنتی در کشور به هلدینگ رایانمهر اختصاص دارد. تعداد بالای تراکنش‌های بانکی و عملکرد مثبت تيم‌های فنی، تجاری و پشتيبانی رایانمهر سبب‌سازِ اخذ توزيع‌کنندگی رسمی از هر 4 اپراتور ايرانسل‌، همراه اول‌، رايتل و تاليا شده است.
رایانمهر که به‌عنوان استارت‌آپی چالاک و سودآور بنیه لازم برای توسعه را پیدا کرده بود، در زمینه تولید و حمایت از استارت‌آپ‌های های‌تک مرتبط با تراکنش دست به اقدام زد. میوه این تلاش‌ها، استارت‌آپ‌هایی در قالب 7 شرکت‌اند، که هم‌اکنون در اکوسیستم رایانمهر به حیات خود ادامه می‌دهد و با یکدیگر روابط ارگانیک دارند.

این شرکت‌ها که در حال حاضر –اغلب- آماده ورود به بازار سرمایه‌اند، در زمینه‌های گوناگونی چون

  • فروش شارژ تلفن همراه الکترونیک به مشتریان حقیقی و حقوقی (B2B & B2C)،
  • فروش زیرساخت‌های های‌تک مرتبط با کسب و کار شارژ تلفن همراه مانند سوئیچ و…،
  • ارائه خدمات پرداخت موبایلی با مجوز رسمی پرداخت‌یاری از بانک مرکزی جمهوری اسلامی،
  • مدیریت ارتباطات سازمانی، اتوماسیون اداری و خدمات eCommerce در قالب پیام‌رسان تخصصی-سازمانی،
  • شتابدهندگی و بسترسازی برای استارت‌آپ‌های تولید سرگرمی و بازی‌های موبایلی و
  • شناسایی ظرفیت‌های انسانی، تکنولوژیک و استارت‌آپی از طریق کافه فن‌آوری 

فعالیت می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با هلدینگ به تاریخچه رایانمهر نگاهی بیاندازید!